Ze swiata architektury – Rezydencja Oakville / Guido Costantino

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Domenica Rod.
Architekci: Guido Costantino Lokalizacja: Oakville, Kanada Projektant: Guido Costantino Projekt Rok: 2011 Zdjęcia: Domenica Rod.
+ 21 Dwupiętrowa nowoczesna rezydencja na zalesionym terenie w Oakville, Ontario, ta nowoczesna rezydencja składa się z monochromatycznego podniebienia ze stiuku, betonu, cegły, anodowanego bocznicy i mieszanki nieprzejrzystego i przezroczystego szkła.
Od strony ulicy rezydencja ogranicza widok na rezydencję, zapewniając prywatność dzięki zastosowaniu matowego szkła i wewnętrznej dużej, dwu i półpiętrowej betonowej ściany.
Z kolei tylna strona zewnętrzna nie wystaje na zewnątrz, zapewniając rozległe widoki na bukolicznej części i pozwalając, by światło wpadło w przestrzeń.
Zaprojektowany dla młodej rodziny, która chciała stworzyć współczesny dom, w którym życie codzienne nie jest podzielone na określone przestrzenie, plan domu przepływa swobodnie, umożliwiając harmonijne spływanie do siebie.
Zamiast definiowania przez ściany, przestrzenie są zniuansowane poprzez niewielkie zmiany poziomu i / lub materiału, takie jak zejście do strefy dziennej lub przejście z betonu na podłogę drewnianą.
Podniebienie jest powściągliwe, co pozwala na brak widocznych przerw w zachowaniu swobodnej przestrzeni.
.
Domenica Rod.
W przedniej części domu duże, przesuwane betonowe klocki witają cię w rezydencji, przechodząc wewnętrznie w polerowaną betonową podłogę, która następnie wysuwa się na zewnątrz, tworząc długi wąski betonowy basen.
Beton definiuje cyrkulację, prowadząc cię do domu i wycofując się, ale także wewnętrznie działając jako próg między kuchnią / jadalnią a zatopioną przestrzenią mieszkalną.
.
Domenica Rod.
Wewnętrznie betonowa podłoga schodzi w dół do przestrzeni życiowej, gdzie schody owijają się i składają, tworząc półkę dla paleniska, która jest przymocowana do dużej 2 1/2 kondygnacji niepolerowanego betonowego muru.
Betonowa ściana przechodzi przez wszystkie piętra pionowo, a także zapewnia kotwicę dla schodów z białego metalu.
.
Domenica Rod.
Wyzwanie polegało na zaspokojeniu potrzeb rodziny, przy jednoczesnym utrzymaniu pragnienia stworzenia otwartego planu.
Plan piętra w kształcie litery L pozwala wszystkim pomieszczeniom na uzyskanie maksymalnego światła, niezakłóconych widoków na zalesioną działkę i na inne obszary domu, jednocześnie zapewniając prywatne przestrzenie funkcjonalne.
.
Domenica Rod.
Plan pierwszego piętra 01
[podobne: prysznic bez brodzika w bloku, zalane panele, banolli kraków ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: banolli kraków prysznic bez brodzika w bloku zalane panele