Nowoczesna architektura : Biennale w Wenecji 2012: Common Ground / Different Worlds / Noero Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jako wkład w XIII Biennale Architektury w Wenecji, Noero Architects prezentuje dwa potężne dzieła sztuki na swojej wystawie Wspólna ziemia / różne światy, aby pokazać, że zarówno architekci, jak i artyści pracują nad ponowną interpretacją, odkrywaniem i przekształcaniem istniejących wcześniej idei i form.
Jednak Jo Noero, Principle of Noero Architects, uważa, że różnica między dobrą a złą pracą polega na zrozumieniu tego, co wspólne i powszechne, oraz na zdolności przekształcania tych idei w formy i przestrzenie, które są użyteczne i satysfakcjonujące w społeczność, w której znajduje się dzieło.
Noero spędził pół roku na losowaniu planu 1: 100 historycznego osiedla chat w Port Elizabeth, znanego jako Czerwona Dystrykt Lokalizacja, jako protestu przeciwko porzuceniu planu przez współczesną architekturę, którą Noero opisuje jako wspólną płaszczyznę dla wszystkich architektów .
Na 9-metrowym rysunku znajduje się grafika Keiskamma Guernica, tkaniny wykonanej przez pięćdziesiąt kobiet ze spółdzielni Hamburg Women z Eastern Cape, która reinterpretuje Guernicę Picassa w celu zilustrowania ich gniewu wobec wpływu AIDS / HIV na Afryka Południowa.
Powyższy film, zatytułowany Red Location Precinct. , Uzupełnia wystawę ukazując otaczający kontekst dzielnicy i zabierając widzów do Muzeum Walki, biblioteki cyfrowej, archiwum i galerii sztuki, które są częścią kompleksu, zaprojektowany przez Noero Architects, który honoruje burzliwą przeszłość osady i zapewnia okolicznej społeczności możliwości edukacji, zatrudnienia i ekspresji artystycznej.
Kontynuuj po przerwie, aby dowiedzieć się więcej.
Keiskamma After Geurnica | 7,8 × 3,5m Tapestry | Różne media Różne ręczne szyte tkaniny | The Keiskamma Trust | Hamburska Spółdzielnia Pracy La Biennale di Venezia:.
Architekt południowoafrykański Prace Jo Noero zawsze były wrażliwe na podzielone i zakwestionowane warunki miejskie w jego miastach, a jego instalacja odzwierciedla w ten sposób dwa potężne dzieła sztuki.
Jednym z nich jest rysunek o długości 9 metrów, przedstawiający 1: 100 Czerwony Posterunek w Port Elizabeth, projekt, który proponuje wspólną płaszczyznę w mieście rozdartym przez urbanistyczne konsekwencje apartheidu.
Obok znajduje się grafika Keiskamma Guernica, tkanina wykonana przez pięćdziesiąt kobiet z Kooperatywy Hamburg Women z Eastern Cape.
Te dwa skrupulatne, pracochłonne prace stanowią kontrastujące i uzupełniające się dowody stanu miejskiego, w których nie można łatwo osiągnąć wspólnej płaszczyzny.
Czerwona Lokalizacja była pierwszą osadniczą czarną osadą Port Elizabeth.
Nazwa pochodzi od szeregu budynków z baru falistego żelaza, które są zardzewiałe w kolorze głębokiej czerwieni.
Były one częścią obozu koncentracyjnego Boer w Uitenhage i przeniosły się w 1900 r.
Do Red Location, gdzie osiedliły się pierwsze miejskie rodziny, których brakowało.
Stało się miejscem walki w latach apartheidu.
Wielu wybitnych przywódców politycznych i kulturowych urodziło się lub mieszkało w Czerwonej Lokalizacji.
Transformacja czerwonej lokalizacji Rys.
9.4 × 3.5m Rysowanie ręczne | Atrament na papierze | Digital Post Production | Wydrukowano na tkaninie | Principal: Jo Noero | Współpracownicy: Aaron Factor, David Long Film Credits: Stretch (Stephen Hitchcock and David Long) Kredyty architektoniczne: Architekci: Noero Architects (wcześniej Noero Wolff Architects), we współpracy z John Blair Architect Civil and Structural Engineers: Goba, we współpracy z inspektorami de Villiers i Hulme Quantity: Bahm, Tayob, Kahn i Matunda Inżynierowie mechaniczni i elektrotechniczni: konsultant Clinkscales Heritage: Dr Steven Townsend Wykonawca: SBT Wystawa Kredyty: Tytuł: Common Ground / Different Worlds Principals: Noero Architects, The Keiskamma Trust Hamburg Women Współpracujący współpracownicy: Aaron Factor, David Long Sponsorzy: Agencja Rozwoju Zatoki Mandela
[hasła pokrewne: trak ramowy, asmet lublin, olx zgorzelec ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: asmet lublin olx zgorzelec trak ramowy