Budownictwo wczoraj i dzis : Mark Magazine # 15

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Mark Magazine jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych magazynów poświęconych architekturze.
Ten dwumiesięcznik jest podzielony na 5 sekcji: Tablica ogłoszeń (kolaż nowych projektów), Przekrój (krótkie artykuły o nowych budynkach i obiektach architektonicznych), Punkt widzenia (wywiady z architektami rosną), Długi przekrój (szczegółowe artykuły o budynkach) i obszar usług (nowe materiały budowlane).
W numerze sierpniu / wrześniu (pierwszego października na poczcie, więcej o tym wkrótce) znajdziemy niesamowity dom hiszpańskiego studia Ensamble, pokazany na kolażu z wytłoczonymi teksturami, coś, co stało się znakiem rozpoznawczym na okładkach Mark Magazine.
Zaczynamy od Tablicy Ogłoszeń, która pokazuje 34 nowe projekty z całego świata.
Niektóre z nich zostały przedstawione w AD, takie jak spalarnia Roskilde Ericka van Egeraata i projekt Bryghusgrunden przez OMA.
To bardzo dobra sekcja do odkrycia nowej architektury, która wkrótce zostanie zrealizowana.
Możesz znaleźć projekty z SOM, Fuksas, Manuelle Gautrand, LEFT, Nat Architecten, JDS, Asymptote, Rojkind Arquitectos, MVRDV i więcej.
Na przekroju znajdziemy kilka projektów Arthura Casasa, b720, Productora, Shuhei Endo, Nio Architects i innych.
Ale były 2 artykuły, a nie budynki, które zwróciły moją uwagę.
Pierwszą z nich była Speed Symphony. Na cyfrowych zestawach Speed Racer autorstwa Wachowski Brothers.
Następnie artykuł graficzny,.
Unikaj centrum.
bada związek między wielkością kraju a jego dobrobytem, dając nam inny pogląd na dzisiejszy świat.
Sekcja Viewpoint ma dwa ciekawe wywiady.
Pierwszym z nich jest Dan Wood i Amale Andraos z Work AC (z którym kiedyś rozmawialiśmy również na wideo), na których opowiadają o swoich projektach i przemyśleniach na temat megastruktury, ekologii i humoru.
Pokazują również swoje projekty, takie jak siedziba Diane von Furstenburg w Nowym Jorku, Public Farm na PS1, miejski dom dla psów i ich miejska propozycja dla Greenbel City w Las Vegas.
Następny wywiad jest z AT103, meksykańską firmą, o której ostatnio wiele słyszeliśmy, wybraną jako jedna z 50 najgorętszych praktyk architektury w tapecie.
To ciekawy wywiad, na którym opowiadają nam historię swojego biura i procesu projektowania.
Wyróżnione projekty: Straż pożarna Ave Fenix, dom Ozuluama, budynek Playas del Conchal i dom Romero.
Aby uzyskać więcej informacji na temat AT103, sprawdź budynek Gabriel Mancera i projekty Chapultepec Space, które wcześniej zaprezentowaliśmy.
Długa sekcja, która pokazuje budynki w głębi, zaczyna się od górskich mieszkań, najnowszego dzieła duńskiego biura BIG.
Następnie pokazuje nowe muzeum w Holandii przez Search i projekt Ordos 100 autorstwa Ai Weiwei.
Następnie znajdziemy więcej interesujących projektów, takich jak: Dom Hemeroscopium Ensamble pokazany na okładce, biblioteki Santo Domingo i La Ladera autorstwa Giancarlo Mazzanti w Kolumbii, budynki Uniwersytetu UNAM w Meksyku oraz projekt Elemental autorstwa Alejandro Aravena w Chile.
Jak widać, ten numer magazynu Mark jest pełen świeżej architektury z całego świata.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o subskrypcjach lub jakichkolwiek innych dotyczących Mark Magazine, odwiedź ich stronę internetową.
[więcej w: trak ramowy, prysznic bez brodzika w bloku, nomi tczew ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: nomi tczew prysznic bez brodzika w bloku trak ramowy