Budownictwo i architektura : Wieża mistrzów świata Michaela Schumachera w Dubaju / LAVA

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

LAVA (Laboratorium Wizjonerskiej Architektury) zaprezentowała projekt Wieży Mistrza Świata im.
Michaela Schumachera w Dubaju, pierwszego projektu serii markowych wież, nowej koncepcji firmy PNYG: COMPANY, firmy zajmującej się brandingiem.
Słyszałem o markowych wieżach, takich jak Porsche Towers firmy OMA, ale po raz pierwszy słyszę o budynku oznakowanym jako mistrz Formuły 1.
LAVA to praktyka stworzona rok temu przez współpracujących architektów z Muzeum Mercedes Benz i Watercube, którzy postanowili rozpocząć nową praktykę koncentrującą się na nowych technologiach i innowacjach.
Według architektów projekt 59-piętrowej luksusowej wieży został wyabstrahowany z praw geometrycznych płatków śniegu i aerodynamiki Formuły 1, aby uzyskać efektowną / minimalną strukturę, maksymalne widoki i optymalną dystrybucję światła i powietrza.
Coś, co zwróciło moją uwagę, to pierwsze poziomy wieży.
Ponieważ wieża rozszerza się na podstawie, która wynurza się z wody, niższy poziom został ponownie zinterpretowany jako seria apartamentów nabrzeżnych, tarasowych podobnych do pokładu statku wycieczkowego.
W budynku znajduje się charakterystyczna sylwetka i fasada z pionowymi gniazdami z prywatnymi balkonami.
Seria odblaskowych płetw generuje pionową dynamikę i nadaje budynkowi stale zmieniający się wygląd.
Płetwy śledzą słońce, kontrolują cieniowanie słoneczne i rozpuszczają racjonalność planu w ciągle zmieniającą się bryłę budynku.
Ciągła powierzchnia elewacji umożliwia zakrzywienie z dużą ilością powtórzeń i możliwością standaryzacji w procesie budowlanym.
Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i innowacyjne materiały zostaną wykorzystane do osiągnięcia w pełni zrównoważonej wydajności.
The Tower Ground Breaking będzie na początku 2009 r., A zakończenie nastąpi około czerwca 2011 r.
Klient: Vedera Capital | Marasi Concept: PNYG: COMPANY, Dubaj Architektura: LAVA (Laboratorium Wizjonerstwa), Stuttgart | Sydney z Wenzel + Wenzel, Abu Dhabi
[więcej w: banolli kraków, kahrs podłogi, ściana kurtynowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: banolli kraków kahrs podłogi ściana kurtynowa