Architektura i nowoczesne budownictwo – Rzeczywistość rozszerzona na pulpicie dzięki Sketchup

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Augmented Reality to nowa technologia, która zaczyna się rozprzestrzeniać.
Zasadniczo polega ona na mieszaniu modelu 3D z materiałem na żywo w czasie rzeczywistym.
Ta koncepcja została zastosowana do futurystycznych interfejsów i może być bardzo pomocna dla architektów, ponieważ pozwala na dalsze korzystanie z modeli 3D, umieszczając je w rzeczywistym świecie i wyświetlając je klientom.
Dzięki aplikacji AR-media Plugin for Sketchup możesz zacząć grać w Augmented Reality.
Ta wtyczka pozwala umieścić model 3D na wideo na żywo z kamery internetowej i przenieść go, jak widać na powyższym filmie.
Wtyczka oblicza płaszczyzny na materiale na żywo dzięki arkuszowi, który należy wydrukować, co pozwala oprogramowaniu obliczyć odległość i nachylenie.
Potrzebujesz tylko Google Sketchup (darmowy), kamery internetowej, a następnie pobierz wersję próbną wtyczki AR-Media Sketchup (ograniczona do 30 sekund), wydrukuj arkusz i zacznij grać z Twoimi modelami.
Właśnie zrobiliśmy to w biurze z modelem ORDOS 100 firmy Aravena, i robi to bardzo imponujące.
Spróbuj użyć małego modelu, aby rozpocząć, ponieważ odliczanie 30 sekund rozpoczyna się po uruchomieniu oprogramowania i może zająć trochę czasu, aby zacząć kompletnie, w zależności od modelu.
Kolejne wideo po przerwie.
[przypisy: ceramed bielsko, ściana oddzielenia przeciwpożarowego, logisat ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ceramed bielsko logisat ściana oddzielenia przeciwpożarowego