Architektura i nowoczesne budownictwo – In Progress: 290 Mulberry / SHoP Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

290 Mulberry jest definiowane przez kontekst poprzez bezpośrednią reakcję na przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i przepisów budowlanych.
Ten budynek znajduje się w Nolita w Nowym Jorku, na północy przy Houston Street, a od zachodu przy zabytkowym budynku Puck przy Mulberry Street.
Wymóg dzielenia stref, określający obudowę murowaną dla dwóch ścian ulicznych, stanowił okazję do bezpośredniej reakcji na budynek Puck, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków murowanych w Nowym Jorku.
Następnie skoncentrowaliśmy się na reinterpretacji lokalnych przepisów i regulacji, ze współczesną reakcją na konstrukcję i detale murarskie, które nie próbują naśladować przeszłości.
+ 36 Dokonywanie literalnej interpretacji kodu napisanego dla klasycznej ornamentyki pozwoliło nam na projekcję naszej obudowy nad linią nieruchomości w 10% odstępach na każde 100 stóp kwadratowych.
Maksymalizacja wielkości projektowanego obszaru przy jednoczesnej minimalizacji całkowitej głębokości obudowy stała się kluczowym kryterium dla naszego projektu.
W połączeniu z właściwościami materiału i ograniczeniami produkcyjnymi, kryteria te zaczęły definiować podejście, które było współczesną reinterpretacją detali ceglanych.
Dostosowując standardowy system prefabrykowanych płyt ceglanych, uzyskaliśmy maksymalny efekt przy minimalnych kosztach.
Budynek staje się zasłonięty przez teksturowaną owijkę wokół ścian ulicy, w przeciwieństwie do prostoty wewnętrznego rdzenia.
Budynek ma 13 pięter, w tym mechaniczny penthouse.
Powierzchnia handlowa znajduje się na parterze i w piwnicy.
Istnieje łącznie 9 rezydencji w budynku, z typową płytą podłogową osiągającą 2000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej.
Niewielki rozmiar płyty podłogowej i wartość nieruchomości w okolicy zoptymalizowała głębokość obudowy zewnętrznej, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia równowagi między wartością dodaną a powierzchnią nadającą się do sprzedaży.
Przygotowujemy się do pełnego zamknięcia budynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy dążymy do pełnego ukończenia na początku 2009 r.
Architekt: SHoP Architekci, projekt PC: 290 Mulberry Condominiums Lokalizacja: Nowy Jork, Nowy Jork Partnerzy: Christopher Sharples, Coren D Sharples, William Sharples, Kim Holden, Gregg Pasquarelli Architekt projektu: Federico Negro Zespół projektu: Mark Green, Tyler Goss, Steven Sanderson, Nash Hurley, Takeshi Tornier Klient: Cardinal Investments Consulting Engineers: Structural.
Robert Silman Associates HVAC / SP / E – Laszlo Bodak Engineers, PC Curtain Wall.
Frank Seta & Associates Kierownik budowy: Kiska Group LTD Square Materiał: 26.000 stóp kwadratowych Termin realizacji: styczeń 2009
[hasła pokrewne: studnia głębinowa pozwolenie, studnia głębinowa pozwolenie poznań, studnia głębinowa pozwolenie przesuwane ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ceny piotr koncki studnia głębinowa pozwolenie