Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Taifa Letu Tujenge / Build Our Nation

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Build Our Nation Prowadzona przez studenta inicjatywa humanitarna – Build Our Nation.
rozpoczął dwutygodniowe warsztaty w ramach XIII Międzynarodowej Wystawy Architektury Biennale Sesji.
Poprzez warsztaty i wydarzenia studenci współpracują, aby odkrywać i eksperymentować z pomysłami, dyskutować i łączyć się na arenie międzynarodowej oraz budować empatię i świadomość dla altruistycznych problemów projektowych.
Sześćdziesięciu studentów z czterech uniwersytetów.
Robert Gordon University (Szkocja), Milano Politecnico (Włochy), Universitat Roviravigili Reus (Hiszpania) i ETSAB (Hiszpania).
dotarły do Wenecji, aby wziąć udział w 4.
etapie projektu.
Warsztaty będą się odbywać w Arsenale, pomiędzy pawilonem włoskim a Pawilonem Chińskim, i będą zachęcać ludzi do przechodzenia i interakcji z uczniami, którzy pracują nad kulminacją trwającej półtora roku współpracy.
Skoncentrowanie się na obszarach badawczych komunikacji niewerbalnej, cechach społecznych projektu partycypacyjnego i technicznych aspektach samodoskonalenia dla kobiet.
Taifa Letu Tujenge to pierwszy projekt pod szyldem Build Our Nation, który angażuje studentów architektury na arenie międzynarodowej w projektowaniu centrum społeczności kobiet dla obszaru w Demokratycznej Republice Konga (DRK).
Ostatecznym celem tego projektu jest zbudowanie centrum społeczności w DRK, poprzez współpracę z setkami studentów na całym świecie, lokalnie w DRK i obok kobiet, które będą korzystać z budynku.
Kobieta z Bukavu – dzięki uprzejmości Build Our Nation Wielozadaniowe centrum ma na celu promowanie interakcji i działań dla lokalnych kobiet, z różnych środowisk (wiejskich, miejskich, peryferyjnych, itp.), Jak również zmniejszenie trudności związanych z nierównościami w dochodach i możliwościach zatrudnienia.
Może to być katalizatorem zmian społecznych i powinno być partycypacyjnym i innowacyjnym działaniem dla prowincji w nowym demokratycznym okresie.
Koncepcja etapu – dzięki uprzejmości Build Our Nation Etap (kwiecień 2011 r.) Rozpoczął się wraz z ponad 200 studentami z 4 uniwersytetów w całej Europie, którzy wzięli udział w pierwszym warsztacie, jednodniowym eskapadzie, aby rozpocząć konceptualizację centrum.
Instytucje wydarzeń zostały powiĘ …
zane za poś rednictwem linków wideo, a także blog, który był używany przez wszystkich studentów w ciĘ …
gu dnia, aby podzielić się wszystkimi swoimi pomysłami, badaniami i rozwojem.
Ta masywna otwarta współpraca pozwoliła szybko ewoluować pomysłom i nadać ton całemu projektowi.
Koncepcja Etapu – Dzięki uprzejmości Build Our Nation Stage 2 (maj 2011) odbyło się w Mediolanie, gdzie 30 studentów zostało zaproszonych z 200 pierwszych uczestników.
Przed tym wydarzeniem ostateczna koncepcja Etapu została wysłana do DRK i zaprezentowana miejscowym kobietom, które wybrały opcję, która według nich mogłaby korzystnie wpłynąć na ich sytuację.
Uczniowie intensywnie pracowali przez dwa dni, aby dalej pracować nad wszystkimi aspektami tej koncepcji, aby stworzyć pierwszy.
Projekt.
Zbuduj Nasz Naród.
Etap 3 (marzec 2012 r.) Koncentrował się na dogłębnych badaniach, które ułatwią przyszły rozwój, poprzez wywiady z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem w pracy w podobnej sytuacji jak w Build Our Nation.
Kulminacyjnym etapem były prezentacje z każdej instytucji oraz internetowa dyskusja z szefem Action Solidaire pour la Femme Paysanne (ASFP) Marie Gorette bezpośrednio z DRC Communication bezpośrednio z ASFP jest nadal istotnym elementem projektu i krytycznie rozwinęła przebieg końcowych obszarów badawczych dotyczących naszego rozwoju w kierunku Biennale.
Studenci spotykają się w Arsenale w Wenecji – dzięki uprzejmości Build Our Nation Jeśli jesteś w Wenecji, koniecznie zatrzymaj się w warsztacie w ten weekend, ponieważ zakończy się 14 września publiczną prezentacją pracy o 14:00.
przez Build Our Nation
[patrz też: flextronics tczew, trak ramowy, logisat ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: flextronics tczew logisat trak ramowy