Architektura: Biennale w Wenecji 2012: Spotkania linii / Atelier Jean Nouvel + Habiter Autrement (Mia Hägg)

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Jean Nouvel i Mia Hägg zaprezentowali.
Linie spotkań.
na Biennale w Wenecji.
Na.
Common Ground.
postanowili pokazać swój finalistyczny projekt w konkursie Slussen Masterplan, ambitnym projekcie urbanistycznym, który ma na celu zastąpienie większości zdegenerowanej infrastruktury wodnej i transportowej w samym sercu Sztokholmu.
Projekt proponuje trzy różne przestrzenie publiczne, zaprojektowane jako żywe połączenia z miastem, inspirowane infrastrukturą, taką jak Most Rialto w Wenecji.
Więcej o wystawie po przerwie.
Wystawa przedstawia trudną sytuację architektów pracujących na dużą skalę w miastach pokrytych przez XX-wieczne podejście do urbanistyki.
Jest to pokazane na przykładzie dużego planu generalnego dla obszaru Sztokholm Slussen, zaprojektowanego przez Jeana Nouvela (Ateliers Jean Nouvel) i Mię Hägg (Habiter Autrement).
.
Nico Saieh.
Miasto XX wieku było wynikiem szeregu decyzji sektorowych, w których dominowały ideologie związane z funkcją i pilnością.
Uczczone od dawna miasta zostały zlekceważone, zranione, zranione, zaatakowane i uduszone przez silniki spalinowe i ich spaliny.
Piesi zostali zepchnięci na bok, wrócili na wąskie ścieżki.
.
Nico Saieh W tym projekcie okazuje się, że taka sytuacja jest okazją do wymyślania nowych, niekonwencjonalnych form życia w mieście.
Zamiast wrogich podziałów i bariery, chodzi o nawiązywanie kontaktów, promowanie spotkań i tworzenie jasności pośród spokoju.
Osiąga się to poprzez tworzenie.
Linii spotkań ..
W Sztokholmie plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu połączenie historycznej dzielnicy Gamla Stan z miastem Södermalm, głównej wyspy na południu, umożliwiającej przekształcenie jezdni i kolei w obszary wspólnej rekreacji miejskiej.
Osiąga się to za pomocą trzech linków.
.
Nico Saieh Pierwszy to miejsce, w którym świeża woda spotyka się z morzem, łącząc dwie główne handlowe ulice.
Drugi obejmuje metro z 400-metrowym miejskim salonem.
Trzecia pokrywa autostradę śródmiejską z powierzchnią placów zabaw i boisk, pomiędzy łodzią.
.
Nico Saieh Każda z tych przestrzeni jest liniowym połączeniem funkcji i kontrastów.
Pomysł polegał na stworzeniu trzech nowych przestrzeni, które rozszerzają każdą z dzielonych dzielnic.
[hasła pokrewne: asmet lublin, prawidłowa wilgotność w mieszkaniu, kahrs podłogi ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: asmet lublin kahrs podłogi prawidłowa wilgotność w mieszkaniu