Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 3: nArchitekty

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

W tym rodzimym rdzeniu trzy jednokondygnacyjne bryły układają się jeden na drugim, tworząc serię tarasów na dachach woluminów poniżej.
Każda podłoga Inner House jest zoptymalizowana pod względem kształtu, orientacji i organizacji dla poszczególnych stylów życia.
Pierwsze piętro przywiązuje połączenia do krajobrazu i przestrzeni Zewnętrznego Domu.
Doświadczeni w tej rundzie, otwarta konfiguracja drugiego piętra łączy widoki z otoczeniem przez ciągłą przestrzeń mieszkalną.
Funkcje są ustawiane zgodnie z ekspozycją na słońce, z kuchnią i salą śniadaniową na Eeast, w jadalni osłoniętej od zachodniego słońca na południu oraz z salonu z widokiem na zachód słońca na zachodzie.
W sypialniach na 3 piętrze, apartamenty z czterema sypialniami są skierowane w różne strony, każda z oknem na jednej z czterech fasad.
Dach jest zaprojektowany jako czwarte piętro, ułożone w stos na niższych poziomach i zoptymalizowany pod względem kształtu i orientacji, aby pomieścić układ fotowoltaiczny.
Schematy Dom Zewnętrzny: Ogrody są wbudowane w różnorodne przestrzenie i tarasy Domu Zewnętrznego, a nie narażone na ekstremalny klimat i wysoki wskaźnik parowania Ordos.
Materialne, lekkie i przestrzenne cechy tych pośrednich plenerowych przestrzeni kontrastują dramatycznie z tymi w Wewnętrznym Domu.
Podczas gdy ciepłe drewno, kamień, szkło i gips pokrywają starannie wykończone pokoje, materiały Domu Zewnętrznego są szorstsze: ceglana podłoga, pomalowane ceglane ściany we wnętrzu i zewnętrzna powierzchnia pokryta różnymi ceglanymi teksturami.
Podłogi Inner House o pojedynczej wysokości łączą się z krajobrazem w poziomie poprzez duże otwory okienne.
Natomiast przestrzenie Domu Zewnętrznego są zróżnicowane pod względem wysokości, w dużej mierze nieprzejrzyste i oświetlone świetlikami.
Te przeciwstawne atmosfery tworzą stałą fluktuację pomiędzy światłem wewnętrznym i zewnętrznym, bocznym i górnym, teksturą i abstrakcją.
Klimat: Willa.
Vvilla rozszerza się i kurczy ze zmiennym wykorzystaniem i zmieniającymi się temperaturami.
Aby oszczędzać energię, jego mieszkańcy mogą zimą mieszkać głównie w kompaktowym domu wewnętrznym.
Ta ogrzewana i klimatyzowana strefa jest chroniona 60 mm izolacji z płaszcza, podczas gdy Dom Zewnętrzny jest z kolei owinięty sztywną izolacją o grubości 120 mm i ogrzewany głównie środkami pasywnymi.
Nasi inżynierowie projektują, że to podejście utrzyma temperaturę w Zewnętrznym Domu w ~ 30% różnicy między Domem Wewnętrznym a otoczeniem.
Mieszkańcy mogą dodatkowo ogrzać tę przestrzeń pośrednią za pomocą promieniowania cieplnego zapewnionego w płycie pierwszego piętra, lub po prostu otwierając pojedyncze przeszklone drzwi przesuwne oddzielające je od Wewnętrznego Domu.
Przez pozostałą część roku aktywność domowa może przekroczyć ten próg termiczny, wypływający z wnętrza do wnętrza zewnętrznego i na zewnątrz.
[hasła pokrewne: logisat, ceramed bielsko, ściana oddzielenia przeciwpożarowego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ceramed bielsko logisat ściana oddzielenia przeciwpożarowego