Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 12: RSVP

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: RSVP Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 aprox Ponieważ nasza strona osiąga punkt kulminacyjny oś perspektywy otoczona główną ulicą, zdecydowaliśmy się podnieść dom, aby umożliwić krajobraz i widoki, a idealizując budynek w jego oderwaniu od ziemi.
diagramy 03 Oddzieliliśmy ludyczne komponenty programistyczne i zakopaliśmy je w krajobrazie, uprzedmiotawiając prywatne skrzydło jako element pływający.
W końcu przystąpiliśmy do obracania górnego taktu, aby zarówno główna część dzienna, jak i główna sypialnia miały dużą południową orientację.
Ten przestrzenny i formalny manewr spowodował powstanie otwartego dziedzińca, który łączy podziemne i unoszące się elementy Villa Long.
Nazwa ma wywołać zarówno mieszkanie zajmujące najdłuższy dział, ale także symbolicznie, smok .
jako koncepcja i dostawca znaczenia.
W zakresie języka opracowaliśmy model matematyczny oparty na module, który jest obracany i przemieszczany oraz skalowaną powłoką z prefabrykowanych płyt betonowych o niewielkim kącie, który orientuje okna sypialni w kierunku południowym.
Dom będzie budowany z podwójną warstwą zewnętrznego betonu z ceglanymi wnętrzami, aby odpowiednio reagować na ekstremalne warunki pogodowe w okolicy.
Proponujemy również zielone systemy, takie jak geotermalne i artefakty o niskiej konsumpcji, aby zapewnić minimalny wpływ na środowisko i zużycie energii.
[hasła pokrewne: asmet lublin, flextronics tczew, ściana oddzielenia przeciwpożarowego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: asmet lublin flextronics tczew ściana oddzielenia przeciwpożarowego