Wody sluzace do zaopatrywania wodociagów

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2019

OGÓLNY PODZIAŁ WÓD Wody służące do zaopatrywania wodociągów dzielimy na powierzchniowe i gruntowe. Do wód powierzchniowych zalicza się: – wody opadowe spływające po terenie, – wody strumieni i rzek, – wody stawów i jezior naturalnych. Do wód gruntowych zalicza się: wody źródlane, płytkie i głębokie wody gruntowe, sztuczne wody gruntowe.
Wody opadowe Ilość wód opadowych jest zmienna, zależy bowiem od wysokości i częstotliwości opadów. Jakość wody jest uzależniona od zanieczyszczeń powietrza w danej miejscowości oraz od charakteru powierzchni spływu . W miejscowościach fabrycznych wody te są silnie zanieczyszczone i zawierają do 3000 mg/I zawiesiny. Zanieczyszczenia tych wód są bardzo różnorodne. Poza tym w wodach opadowych w miastach i ośrodkach przemysłowych występują w znacznej ilości połączenia siarki, fenole i inne związki trujące, np. szkodliwe połączenia fluoru i arsenu. [podobne: ściana kurtynowa, trak ramowy, studnia głębinowa pozwolenie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ściana kurtynowa studnia głębinowa pozwolenie trak ramowy