Nowoczesna architektura : Premiera retrospektywna Louisa Kahna w jutrzejszym Rotterdamie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dave Morris Holenderski Instytut Architektury (NAI) będzie gospodarzem wystawy Louis Kahn, The Power of Architecture od 8 września do 6 stycznia 2012 roku.
Louis Kahn jest znany jako jeden z najbardziej wpływowych architektów XX wieku i inspirował pokolenia jego mistrzowskie wykorzystanie przestrzeni, światła i materiału.
Do głównych prac Kahna należą: Instytut Salk (Kalifornia), Muzeum Sztuki Kimbell (Texas), Indyjski Instytut Zarządzania (Indie) oraz Budynki Zgromadzeń Parlamentu Bangladeszu (Bangladesz).
Projektował te projekty w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w czasach, gdy przekonanie architektów, że ich misją jest poprawa społeczeństwa, było ogromne.
Wpływ Kahna widać w pracy ważnych architektów, takich jak Aldo Rossi, Robert Venturi, James Stirling, Mario Botta i Tadao Ando.
Na wystawie zaprezentowane zostaną rysunki, szkice, fotografie, akwarele, materiały filmowe i makiety autorstwa Kahna, aby pokazać szerokiej publiczności, jak ważna może być architektura dla społeczeństwa.
Dobrze więcej informacji na temat wystawy tutaj.
[podobne: zalane panele, olx zgorzelec, blachodachówka ceny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka ceny olx zgorzelec zalane panele