Nowoczesna architektura : OMA wygrywa konkurs na Taipei Performing Arts Center

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po dwufazowym międzynarodowym konkursie (z biurami takimi jak Morphosis, Abalos + Sentkiewicz, MVRDV i Zaha Hadid), OMA otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie projektowym na budowę nowego Taipei Performing Arts Center.
Projekt pod kierownictwem Rema Koolhaasa i Ole Scheerena oparty jest na 3 teatrach (1 x 1500 miejsc – okrągły, 2 x 800 miejsc siedzących – sześciany), które są wpięte w centralną kostkę pokrytą tekturą falistą.
Ten schemat umieszcza wszystkie sceniczne pomieszczenia 3 teatrów w centralnej kostce, pozwalając na większą elastyczność, ponieważ teatry mogą być używane niezależnie lub połączone, rozszerzając możliwości eksperymentalnych występów.
sztuka bardzo silna w kraju.
Ta nowa aranżacja sceny i miejsc siedzących obejmuje publiczny obieg, który eksponuje część kulis publicznie.
A teraz moje komentarze do formularza.
Wiem, że niektórzy z was będą wściekać się z tego, ale jeśli byliście w Taipei, to wiecie, że lokalna architektura jest bardzo symboliczna (tj.
Taipei 101 jako bambusowy kij / pagoda), więc myślę, że ta mocna geometria kształty, które widzimy na modelach, są wynikiem tego, dostosowując się do lokalnej kultury.
Co więcej, ta nowa oferta usług / miejsc, które mają być serwowane na planie teatralnym.
konfiguracja przywodzi mi na myśl Bibliotekę Publiczną w Seattle i sposób, w jaki zmieniło to typowe podejście biblioteki, w wyniku czego powstało nowe doświadczenie.
Ale wciąż nie drażni mnie to, co robią inne projekty OMA w przeszłości.
Czy może czegoś brakuje.
[hasła pokrewne: stelrad grzejniki, zalane panele, piotr koncki ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: piotr koncki stelrad grzejniki zalane panele