Architektura i nowoczesne budownictwo – Green Void / LAVA

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

LAVA + 26 Projekt rezygnuje z zastosowania struktury w tradycyjnym sensie.
Zamiast tego przestrzeń jest wypełniona trójwymiarową lekką rzeźbą, opartą wyłącznie na minimalnym napięciu powierzchniowym, swobodnie rozciągającym się między ścianą a sufitem i podłogą.
Procedura projektowania i produkcji wykorzystuje najnowocześniejszy cyfrowy przepływ pracy; zaczynając od modelowania komputerowego 3D, które jest konstruowane strukturalnie przed procesem cięcia sterowanego komputerowo (CNC) i mechanicznego przerobu.
Obraz koncepcyjny Model komputerowy, oparty na symulacji złożoności w naturalnie ewoluujących systemach, zasila bezpośrednio linię produkcyjną oprogramowania do wytwarzania żagli i cyfrowego wytwarzania.
Produkt pokazuje nowy sposób cyfrowego przepływu pracy, umożliwiając generowanie przestrzeni z lekkiego materiału, który wymaga minimalnych korekt w miejscu instalacji, aby osiągnąć kompletną instalację w bardzo krótkim czasie.
Obraz koncepcyjny Proces LAVA w zakresie zoptymalizowanego minimalistycznego projektowania powierzchni i technologii CNC (numeryczny kod komputerowy) umożliwia rzeźbie ujawnienie nowego wymiaru w praktyce zrównoważonego projektowania.
Spełniając zrównoważony program miejsca, praca udaje się w poszukiwaniu optymalnej wydajności w zakresie zużycia materiałów, masy konstrukcyjnej, produkcji i czasu instalacji, przy jednoczesnym osiągnięciu maksymalnego efektu wizualnego w dużej przestrzeni atrium.
Pawilon można łatwo przenosić w dowolne miejsce na świecie; można szybko zainstalować i można go w pełni wykorzystać.
Materiały rzeźbiarskie składają się z podwójnie rozciągniętej, dwukierunkowej tkaniny, która jest mechanicznie połączona ze specjalnie zaprojektowanymi aluminiowymi profilami szynowymi.
Każdy profil jest zawieszony z góry iz boku na okablowaniu ze stali nierdzewnej o grubości 2 mm.
Od lat 1970-tych, z eksperymentami mydlanymi Frei Otto na stadionie olimpijskim w Monachium, naturalnie rozwijające się systemy są intrygującym obszarem badań nad designem; coś, co nie zostało zagubione w zespole i ich fascynacja nowymi typologiami budynków i naturalnie opracowanymi strukturami.
Instalacja to.
Minimal Surface.
składający się z naprężonego materiału Lycry, cyfrowo wykonanego i dostosowanego do potrzeb użytkownika.
Pięć boków rzeźby wystaje, aby ostrożnie unosić się nad głównym atrium celnym nad modelem miasta.
image image Lekki design tkaniny nawiązuje do naturalnych linii, konturów i napięcia powierzchniowego tkaniny.
Krzywe mogą być postrzegane jako wynik niewidocznych bąbelków, które są przekształcane w organiczną przestrzen 3-wymiarową.
Okazuje się, że struktura jest miękka i elastyczna, tworząc niezwykłe przestrzenie w domu celnym, które ożywiają się projekcją i oświetleniem.
Wznosząc się do restauracji na najwyższym poziomie, w odległości prawie 20 metrów w pionie, rzeźba stanowi intensywny wizualny kontrast z pięknie odrestaurowanym wnętrzem dziedzictwa celnego.
Dom celny.
Media Wall.
jest również aktywowany dzięki treściom opisującym proces projektowania, inżynierii, produkcji i instalacji rzeźby oraz imponujące, najnowsze projekty projektowe zrealizowane przez LAVA na 12 ekranach wideo.
Cała instalacja jest zanurzona w pejzażu dźwiękowym autorstwa artysty dźwiękowego Davida Cheswortha i projektu graficznego TOKO, a także zawiera najnowsze prace 3D autorstwa artysty wizualnego Petera Murphy ego.
[podobne: studnia głębinowa pozwolenie, olx zgorzelec, rodzaje oczyszczalni ścieków ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx zgorzelec rodzaje oczyszczalni ścieków studnia głębinowa pozwolenie