Architektura 21szego wieku : Pawilon Danii na Shanghai Expo 2010 / BIG

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Moim zdaniem Bjarke Ingels, założyciel BIG, jest jednym z najlepszych architektów, jeśli chodzi o kształtowanie interesów niewypowiedzianych.
klient w budynkach publicznych, reprezentujący wartości danego kraju lub kultury.
Wszystko z wyjątkowymi umiejętnościami w zakresie składni i prezentacji.
Najnowszy projekt BIG (we współpracy z Arup i 2 + 1), duński pawilon na wystawę w Szanghaju w 2010 r., Robi to jeszcze raz, biorąc najlepsze życie w Kopenhadze i umieszczając go w Chinach, aby odwiedzający mogli doświadczyć.
Zasadniczo pawilon to wielka pętla, na której zwiedzający podróżują na jednym z 1500 rowerów dostępnych przy wejściu, aby poznać duńską miejską drogę.
W centrum pawilonu znajduje się duży basen ze świeżą wodą z portu w Kopenhadze, na którym można nawet popływać.
W centrum basenu znajduje się Mała Syrenka, posąg, który stał się symbolem Danii.
Tym razem zostanie tymczasowo przeniesiony do Chin.
W słowach Bjarke Ingels, jest to znacznie bardziej wydajne pod względem zasobów, przenoszenie Małej Syrenki do Chin, niż przeniesienie 1,3 miliarda Chińczyków do Kopenhagi.
Wniosek trzyma się mowy i jestem pewien, że efekt końcowy będzie jednym z najbardziej imponujących pawilonów w Szanghaju.
[przypisy: banolli kraków, flextronics tczew, piotr koncki ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: banolli kraków flextronics tczew piotr koncki