Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 2: Luca Selva Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jak budować w Chinach.
Budować tak jak w Europie, czy też ma się zajmować konkretnymi tematami.
A jak rozwijać konkretną architekturę.
Odnosząc się do tych pytań, problemem dla Luca Selva Architects była praca nad strategią dla konkretnego budynku dla Chin, Mongolii Wewnętrznej, Ordos i dokładnie tego konkretnego miejsca na działce Master Planu.
Operacją projektową było przekształcenie specyficznego krajobrazu pod działką w architekturze, małe jeziora i stawy zostaną przekształcone w dziedzińce, wydmy w przestrzenie, topografia w sklepach.
Ta strategia projektowania wskazuje konkretny budynek ściśle związany z witryną.
Określona willa o określonym kształcie, specyficznych przestrzeniach i specyficznej skorupie w cegłach.
Willa jest krajobrazem przekształconym w architekturę.
Na parterze znajduje się enfilade.
reprezentacyjnych przestrzeni i basenu, zbudowane z różnych przezroczystości dziedzińców, które wprowadzają miękkie światło dzienne do wnętrza pomieszczeń.
Na wyższym piętrze znajduje się główna sypialnia, pięć kolejnych sypialni z łazienkami i biblioteka na galerii, która ponownie wiąże się podwójnie wysoką przestrzenią z wejściem na wyższe piętro.
Konstrukcja wykonana jest ze specjalnej skóry z szarymi cegłami i wewnętrznej betonowej konstrukcji szkieletowej z czerwonymi cegłami jako wypełnieniami.
[podobne: ściana kurtynowa, zalane panele, prysznic bez brodzika w bloku ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: prysznic bez brodzika w bloku ściana kurtynowa zalane panele